Connect with us

Sports

Δεν έβγαλε ντέρμπι η πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος

Δημοσιεύτηκε

στις

Χωρίς ντέρμπι ξεκινάει το πρωτάθλημα της Super League 1 για τη σεζόν 2019-20, καθώς δεν προέκυψε κάποιο σπουδαίο παιχνίδι από την σχετική κλήρωση


Ο πρωταθλητής ΠΑΟΚ αρχίζει εντός έδρας την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου του με αντίπαλο τον Παναιτωλικό, ενώ εντός έδρας αγωνίζονται στην πρεμιέρα τόσο ο Ολυμπιακός (με Αστέρα Τρίπολης), όσο και η ΑΕΚ (με την Ξάνθη).

Αντίθετα, ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Λαμία.

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

1η αγωνιστική (24 – 26 Αυγούστου)

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης 
ΑΕΚ – Ξάνθη
Λαμία – Παναθηναϊκός
Άρης – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός
Πανιώνιος – ΝΠΣ Βόλος
Ατρόμητος – ΑΕΛ

Τα ντέρμπι:
3η αγωνιστική: Άρης-Παναθηναϊκός
4η: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ-Αρης
5η: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
6η: Άρης-Ολυμπιακός
8η: Ολυμπιακός-ΑΕΚ
9η: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
10η: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
11η: ΑΕΚ-Αρης
12η: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

2η αγωνιστική (31 Αυγούστου 1-2 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΛ – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
Βόλος – Άρης
Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Ξάνθη
ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 
Λαμία – Ατρόμητος

3η αγωνιστική (14-16 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΚ – Λαμία 
Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης
Άρης – Παναθηναϊκός
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Βόλος
ΟΦΗ – Παναιτωλικός 
Πανιώνιος – ΑΕΛ

4η αγωνιστική (21-23 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΛ – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 
Βόλος – ΟΦΗ
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 
Παναιτωλικός – ΑΕΚ 
ΠΑΟΚ – Άρης
Λαμία – Πανιώνιος

5η αγωνιστική (28-30 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 
Ξάνθη – Βόλος
Άρης – ΑΕΛ 
Ατρόμητος – Παναιτωλικός
Ολυμπιακός – Λαμία 
ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης 
Πανιώνιος – Παναθηναϊκός 

6η αγωνιστική (5-7 Οκτωβρίου)

ΑΕΛ – ΑΕΚ
Άρης – Ολυμπιακός 
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ
Βόλος – Ατρόμητος
ΟΦΗ – Πανιώνιος
Παναθηναϊκός – Ξάνθη
Λαμία – Παναιτωλικός 

7η αγωνιστική (19-21 Οκτωβρίου)

ΑΕΚ – Βόλος 
Ξάνθη – Άρης 
Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 
Ολυμπιακός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – ΑΕΛ 
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης 
ΠΑΟΚ – Λαμία

8η αγωνιστική (26-28 Οκτωβρίου) 

Άρης – Παναιτωλικός 
Αστέρας Τρίπολης – Λαμία 
Ατρόμητος – Πανιώνιος
Βόλος – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – ΑΕΚ 
ΟΦΗ – Ξάνθη 
Παναθηναϊκός – ΑΕΛ 

9η αγωνιστική (2-4 Νοεμβρίου)

ΑΕΚ – Ατρόμητος
ΑΕΛ – ΟΦΗ
Ξάνθη – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Άρης
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Λαμία – Βόλος

10η αγωνιστική (8-11 Νοεμβρίου)

ΑΕΛ – Λαμία
Ξάνθη – Πανιώνιος
Άρης – Αστέρας Τρίπολης
Βόλος – Παναιτωλικός 
Ολυμπιακός – Ατρόμητος
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

11η αγωνιστική (23-25 Νοεμβρίου)

ΑΕΚ – Άρης
Αστέρας Τρίπολης – Βόλος
Ατρόμητος – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός 
Πανιώνιος – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – ΑΕΛ
Λαμία – Ξάνθη

12η αγωνιστική (30/11, 1-2 Δεκεμβρίου) 

ΑΕΛ – Βόλος
Ξάνθη – Ατρόμητος
Άρης – Λαμία
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Πανιώνιος – Παναιτωλικός

13η αγωνιστική (7-9 Δεκεμβρίου)

ΑΕΚ – Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ
Ατρόμητος – Άρης
Βόλος – Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Ξάνθη
Λαμία – ΟΦΗ

14η αγωνιστική (14-15 Δεκεμβρίου)

ΑΕΛ – Ατρόμητος 
Ξάνθη – ΑΕΚ 
Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 
Βόλος – Πανιώνιος
ΟΦΗ – Άρης 
Παναθηναϊκός – Λαμία 
Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ

15η αγωνιστική (18-19 Δεκεμβρίου)

ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης 
Ξάνθη – Παναιτωλικός 
Άρης – Βόλος 
Ατρόμητος – Λαμία 
Ολυμπιακός – ΑΕΛ
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 
Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

16η αγωνιστική (21-23 Δεκεμβρίου)

ΑΕΛ – Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη
Βόλος – Ολυμπιακός 
Παναθηναϊκός – Άρης 
Παναιτωλικός – ΟΦΗ 
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος 
Λαμία – ΑΕΚ 

17η αγωνιστική (4-6 Ιανουαρίου)

ΑΕΚ – Παναιτωλικός
Ξάνθη – ΑΕΛ 
Άρης – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης 
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
ΟΦΗ – Βόλος
Πανιώνιος – Λαμία 

18η αγωνιστική (11-13 Ιανουαρίου)

ΑΕΛ – Άρης 
Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ
Βόλος – Ξάνθη 
Παναθηναϊκός – Πανιώνιος
Παναιτωλικός – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 
Λαμία – Ολυμπιακός

19η αγωνιστική (18-19 Ιανουαρίου) 

ΑΕΚ – Λαμία 
Ξάνθη – Παναθηναϊκός 
Ατρόμητος – Βόλος
Ολυμπιακός – Άρης 
Παναιτωλικός – Λαμία 
Πανιώνιος – ΟΦΗ 
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης 

20ή αγωνιστική (22-23 Ιανουαρίου)

ΑΕΛ – Παναιτωλικός 
Άρης – Ξάνθη
Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος
Βόλος – ΑΕΚ 
ΟΦΗ – Ολυμπιακός 
Παναθηναϊκός – Ατρόμητος 
Λαμία – ΠΑΟΚ 

21η αγωνιστική (25-27 Ιανουαρίου)

ΑΕΚ – Ολυμπιακός 
ΑΕΛ – Παναθηναϊκός 
Ξάνθη – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Άρης 
Πανιώνιος – Ατρόμητος 
ΠΑΟΚ – Βόλος 
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης 

22η αγωνιστική (1-3 Φεβρουαρίου)

Άρης – Πανιώνιος
Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός
Ατρόμητος – ΑΕΚ 
Βόλος – Λαμία 
Ολυμπιακός – Ξάνθη 
ΟΦΗ – ΑΕΛ 
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

23η αγωνιστική (8-10 Φεβρουαρίου)

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός 
Αστέρας Τρίπολης – Άρης 
Ατρόμητος – Ολυμπιακός 
Παναιτωλικός – Βόλος 
Πανιώνιος – Ξάνθη 
ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 
Λαμία – ΑΕΛ 

24η αγωνιστική (15-17 Φεβρουαρίου)

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ
Ξάνθη – Λαμία 
Άρης – ΑΕΚ 
Βόλος – Αστέρας Τρίπολης 
Ολυμπιακός – Πανιώνιος
ΟΦΗ – Ατρόμητος 
Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός

25η αγωνιστική (22-24 Φεβρουαρίου)

ΑΕΚ – ΟΦΗ 
Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός 
Ατρόμητος – Ξάνθη
Βόλος – ΑΕΛ
Παναιτωλικός – Πανιώνιος 
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 
Λαμία – Άρης 

26η αγωνιστική (1 Μαρτίου)

ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης 
Ξάνθη – ΠΑΟΚ
Άρης – Ατρόμητος 
Ολυμπιακός – Παναιτωλικός
ΟΦΗ – Λαμία 
Παναθηναϊκός – Βόλος
Πανιώνιος – ΑΕΚ.

Σχολιασε

ΑΦΗΣΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *