Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η δενδροφύτευση που διοργάνωσαν ο Πολιτιστικός Σύλλογος, η Ενορία και η Τοπική Κοινότητα Νυβρίτου, στον Άγιο Ευθύμιο, όπου φυτεύθηκαν 150 δέντρα
Στην δενδροφύτευση συμμετείχαν ο επικεφαλής της παράταξης «Μεγάλη Γόρτυνα», Μιχάλης Κοκολάκης και ο αντιδήμαρχος της Δ.Ε. Ρούβα, Στέλιος Σηφάκης.
«Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές για αυτή την πρωτοβουλία. Θα είμαστε δίπλα σε αντίστοιχες προσπάθειες, με όλες τις δυνάμεις μας, γιατί η προστασία του περιβάλλοντος είναι υπόθεση όλων μας» τόνισε ο επικεφαλής της «Μεγάλης Γόρτυνας», Μιχάλης Κοκολάκης.
«Συγχαρητήρια σε όλους όσοι συμμετείχαν σε αυτή την δράση, που στέλνει ένα ηχηρό μήνυμα και αποτελεί παράδειγμα για όλους μας» δήλωσε ο αντιδήμαρχος, Στέλιος Σηφάκης.
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/0A0599AC-BC95-4824-B504-A361F68318E4.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/13F278EB-ED73-448B-A12B-F11F0A5AE6C9.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/207C7497-1467-4BE8-8D98-00604BB9A772.jpeg)
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2020/01/D7FCED11-5411-4024-B63A-56A3A2A9065B.jpeg)
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)