Ναι είναι αλήθεια και συμβαίνει στο Δήμο Γόρτυνας
Δεν πίστευαν αυτό που άκουγαν σήμερα οι παραβρισκόμενοι στο Δημοτικό Συμβούλιο Δήμου Γόρτυνας, όταν ο επικεφαλής της παράταξης «Ελλώτις» Σταύρος Ξυλούρης, θέτει θέμα προς ψήφιση την μετακίνηση των ΤΑΕ Μεσαράς από τους Αγίους Δέκα στο Ασήμι.
Πριν δύο χρόνια, με Δήμαρχο τον κ. Νικόλαο Σχοιναράκη, με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου ψήφησαν την εγκατάσταση των ΤΑΕ Μεσαράς στην έδρα του Δήμου, στους Αγίους Δέκα.
Δύο χρόνια λοιπόν μετά ο κ. Σταύρος Ξυλούρης θέτει θέμα την μετακίνησης των ΤΑΕ Μεσαράς και ο κ. Νικόλαος Σχοιναράκης με τους Δημοτικούς Συμβούλους του το ψηφίζουν, εκτός τον κ. Μπομπολάκη Στέλιο όπου σημείωσε πως δεν γίνεται κάθε φορά που θα γίνεται κάποιο περιστατικό να μετακινούμε εκεί τα ΤΑΕ.
Το θέμα βέβαια δεν ψηφίστηκε από τους υπόλοιπους Δημοτικούς Συμβούλους και έτσι τα ΤΑΕ Μεσαράς παραμένουν στους Αγίους Δέκα!
Ακολουθήστε το Cretanmagazine στο Google News και στο Facebook
![](https://www.cretanmagazine.gr/wp-content/uploads/2021/10/cretan-magazine41568594548894-2-e1633538926485.png)