Connect with us

Sports

Στο Ηράκλειο η καρδιά του Ελληνικού στίβου

Δημοσιεύτηκε

στις

Στην Κρήτη χτυπάει η καρδιά του ελληνικού στίβου εκεί όπου Σάββατο και Κυριακή θα γίνει η Α΄κατηγορία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ομάδων.


 

Η ελληνική ομάδα καλείται να διεκδικήσει μια θέση στην πρώτη τριάδα προκειμένου να πανηγυρίσει την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα της διοργάνωσης.

Στην προσπάθεια αυτή θα συμβάλλουν ιδιαίτερα οι φίλοι του στίβου, που θα επιλέξουν να βρεθούν στο Παγκρήτιο στάδιο.

Οι αγώνες θα μεταδοθούν ζωντανά από την ΕΡΤ2 από τις 18.00- 21.00, τόσο το Σάββατο όσο και την Κυριακή. Σήμερα στις 19.30 θα γίνει η τεχνική σύσκεψη, στη διάρκεια της οποίας θα προκύψουν οι οριστικές σειρές στους δρόμους ταχύτητας, αλλά και άλλα τεχνικά ζητήματα.

Η είσοδος στο Παγκτήριο στάδιο είναι ελεύθερη για τους φίλους του στίβου, που θέλουν να παρακολουθήσουν από κοντά τη διοργάνωση. Η ενημέρωση των αγώνων, θα γίνεται τόσο μέσα από το site της ομοσπονδίας, όσο και από το site της διοργάνωσης στο www.heraklion2015.gr.

 

Το πρόγραμμα

 

Σάββατο (20/6)

16:00     Σφυροβολία Ανδρών

16:30     Τελετή Εναρξης

16:50     Επί κοντώ Γυνακών

16:51     4. Σφυροβολία     Ανδρών

17:00     Σφαιροβολία Ανδρών

17:05     400μ.  1η σειρά     Γυναικών

17:11     400 μ. 2η σειρά     Γυναικών

17:20     400 μ. Εμπ. 1η σειρά Ανδρών

17:26    400 μ. Εμπ. 1η σειρά Ανδρών

17:30     Τριπλούν               Γυναικών

17:35     100 μ. 1η σειρά     Γυναικών

17:40     Δισκοβολία           Γυναικών

17:41     100 μ. 2η σειρά     Γυναικών

17:45     4. Σφαιροβολία    Ανδρών

17:55     100 μ., 1 σειρά     Ανδρών

18:01     100 μ. 2 σειρά      Ανδρών

18:15     800 μ.     Γυναικών

18:21     4. Τριπλούν           Γυναικών

18:28     4. Δισκοβολία       Γυναικών

18:35     1500 μ.  Ανδρών

18:40     Υψος       Ανδρών

18:45     3000 στιπλ            Γυναικών

19:00     Μήκος    Ανδρών

19:05     400 ,μ. 1η σειρά    Γυναικών

19:10     Ακοντισμός           Γυναικών

19:11     400 ,μ. 2η σειρά    Γυναικών

19:20     400 μ. 1η σειρά Ανδρών

19:26     400 μ. 2η σειρά     Ανδρών

19:35     5000m   Men

19:51     4. Μήκος                Ανδρών

19:56     4. Ακοντισμό         Γυναικών

20:05     3000 μ.  Γυναικών

20:25     4X100 μ. 1η σειρά                Γυναικών

20:34     4X100 μ. 1η σειρά                Γυναικών

20:45     4X100μ. 1η σειρά Ανδρών

20:54     4X100μ. 2η σειρά Ανδρών

 

Κυριακή (21/6)

17:00     Τριπλούν               Ανδρών

17:05    100 μ. εμπ. 1η σειρά Γυναικών

17:11    100 μ. εμπ. 2η σειρά Γυναικών

17:25    110 μ. εμπ. 1η σειρά            Ανδρών

17:30     Δισκοβολία           Ανδρων

17:31    110 μ. εμπ. 1η σειρά            Ανδρών

17:35    4. Σφαιροβολία    Γυναικών

17:45    800μ       Ανδρών

17:51    4. Τριπλούν           Ανδρών

18:00     1500 μ.  Γυναικών

18:10     3000 στιπλ            Ανδρών

18:15     Υψος       Γυναικών

18:20     4. Δισκοβολία       Ανδρων

18:30    200 μ. 1η σειρά Γυναικών

18:35    Μήκος    Γυναικών

18:36     200 μ. 2η σειρά Γυναικών

18:50     200 μ. 1η σειρά     Ανδρων

18:56     200 μ. 2η σειρά     Ανδρων

19:00     Ακοντισμός           Ανδρων

19:05     5000 μ.  Γυναικών

19:26     4. Μήκος                Γυναικών

19:35     3000 μ.  Ανδρων

19:45     4. Ακοντισμός       Ανδρων

19:55     4 x400 μ. 1η σειρά              Γυναικών

20:04     4 x400 μ. 2η σειρά              Γυναικών

20:15     4 x400 μ. 1η σειρά              Ανδρων

20:24    4 x400 μ. 2η σειρά              Ανδρών

20:30     Τελετή λήξης

Σχολιασε

ΑΦΗΣΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *