Connect with us

Sports

Βγήκαν τα ξίφη ξανά στην Αθλητική Λέσχη Μεσαράς

Avatar

Δημοσιεύτηκε

στις

Μετά από πολύ καιρό όι ξιφομάχοι τής Κρήτης διασταύρωσαν τά ξίφη τους καί πάλι έστω καί σέ φιλικούς αγώνες

Τό Σάββατο λοιπόν 4 Ιουλίου στό κλειστό γυμναστήριο τού Λίντο στό Ηρακλείο πραγματοποιήθηκαν φιλικοί διασυλλογικοί αγώνες ξιφασκίας με την συμμετοχή περίπου 60 αθλητών καί αθλητριών καί από τά τέσσερα σωματεία τής Κρήτης παρά τό ότι οι περισσότεροι αθλητές ήδη βρίσκονται σε διακοπές.

Την ευθύνη τής διοργάνωσης είχε ή ομάδα τού Α. Ο. ΘΗΣΈΑ Ηρακλείου καί όλοι έφυγαν ικανοποιημένοι από τή διοργάνωση καί Με τήν υπόσχεση μέσα στο καλοκαίρι νά επαναλάβουν αυτή τή κίνηση πού μόνο καλά αποτελέσματα έχει γιατί τούς κρητικούς ξιφομάχος…

Για τήν ιστορία τά αποτελέσματα τών αγώνων έχουν ως εξής:
Ξ.Μονομαχιας Ανδρών

  1. Φουστανακης Στέλιος (ΑΛΜ)
  2. Χατζηγεωργίου Νίκος (ΑΛΜ)
  3. Παπαδάκης Στέλιος (ΓΕΗ)
  4. Παγωνιδης Ιορδάνης (ΘΗΣΕΑΣ)
  5. Αυγουστάκης Μανώλης (ΑΛΜ)
  6. Χαριστακης Μιχάλης (ΑΛΜ)
    12.Μπουχαλακης Ανδρέας (ΑΛΜ)

Ξ. Μονομαχίας Γυναικών

  1. Μελαμπιανακη Ελένη (ΑΛΜ)
  2. Σφακιανάκη Εβελίνα (ΑΛΜ)
  3. Ελευθεράκη Αγγελίνα (ΑΛΧ)
  4. Αλιπραντη Δάφνη (ΑΛΧ)
  5. Σφακιανάκη Δήμητρα (ΑΛΜ)
  6. Κριάρη Μαρία (ΑΛΜ)
  7. Καμπούρακη Ελευθερία (ΑΛΜ)

Σπάθη Γυναικών

  1. Χρονάκη Αθηνά (ΓΕΗ)
  2. Αναγνώστη Μόνικα (ΘΗΣΕΑΣ)
  3. Συντιχακη Εύα (ΘΗΣΕΑΣ)
  4. Καραπιδακη Άνθη (ΘΗΣΕΑΣ)

Ξ. Ασκήσεως Παμπαίδων 8-10

  1. Λιονάκης Βαγγέλης (ΑΛΜ)
  2. Φουντουλακης Κώστας (ΑΛΧ)
  3. Φανουρακης Νίκος (ΑΛΜ)

Ξ. Ασκήσεως Παγκορασίδων 8-10

  1. Αναγνωστάκη Εύα (ΑΛΜ)
  2. Ματσατσινη Στελινα (ΑΛΧ)

Ξ. Μονομαχίας Πανορασιδων 8-10

  1. Γκέκα Μάγια (ΘΗΣΈΑΣ)
  2. Κωνσταντινοπουλου Αναστασία (ΑΛΧ)

Ξ. Μονομαχίας Πανορασιδων 11-13

  1. Θεοδωρογλακη Ευαγγελία (ΑΛΧ)
  2. Περδικακη Αλεξάνδρα (ΑΛΧ)
  3. Συρμου Εβελίνα (ΘΗΣΕΑΣ)
  4. Μητροκωστα Εβίτα (ΘΗΣΕΑΣ)

Ξ. Μονομαχίας Παμπαιδων 8-10

  1. Ομηρολης Ευάγγελος (ΘΗΣΕΑΣ)
  2. Καρπαθίου Στάθης (ΑΛΧ)
  3. Περράκης Δαμουλης (ΑΛΧ)
  4. Βιδαλακης Δημήτρης (ΑΛΧ)
    14.Κρουσανιωτακης Νίκος (ΑΛΜ)

Ξ.Μονομαχιας Παμπαίδων 11-13
1.Μηνος Φώτης (ΘΗΣΕΑΣ)

  1. Κωνσταντινοπουλος Σταύρος (ΑΛΧ)
  2. Αλιπραντης (ΑΛΧ)
  3. Χατζάκης Νίκος (ΓΕΗ)

ΣΠΆΘΗ ΠΑΜΠΑΊΔΩΝ 8-10

  1. Γιαλυτακης Γιώργος (ΘΗΣΕΑΣ)
  2. Μπαγλαριδης Μιχάλης (ΑΛΜ)
  3. Στεφανάκης Κώσταντινος (ΓΕΗ)
  4. Χαραλαμπίδης Κίμωνας (ΑΛΧ)

Σπάθη Παγκορασίδων 8-10

  1. Δριμισκιανακη Ναταλία (ΓΕΗ)
  2. Λαδουκακη Εμμανουέλα (ΓΕΗ

Σπάθη παγκορασίδων 11-13

  1. Αναγνώστη Μόνικα (ΘΗΣΕΑΣ)
  2. Μυριδακη Ραφαέλα (ΑΛΧ)
  3. Ντουσακη Χαρά (ΑΛΧ)

Σπάθη Παμπαίδων 11-13

  1. Τσαμανδουρας Δημήτρης (ΘΗΣΈΑΣ)
  2. Μπιτσάκης Γιάννης (ΓΕΗ)

Πολλά συγχαρητήρια σέ όλους πού συμμετείχαν καί πού διοργάνωσαν αυτή τήν εκδήλωση…
ΚΑΛΌ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ!!!!!!!