Connect with us

Γεια, τι ψάχνεις;

Sports

4η θέση κατέκτησε η Αθλητική Λέσχη Μεσσαράς

Τή 4η θέση ανάμεσα σε 14ομαδες απ’όλη τήν Ελλάδα κατέκτησε η ομάδα τής Αθλητικής Λέσχης Μεσσαράς στό “μεγάλο” πανελλήνιο πρωτάθλημα αυτό τών Ανδρών

Εν μέσω τής κατάστασης πού περνάει η χώρα όλοι βρήκαν τή δύναμη νά συμμετέχουν σέ ένα εξ αναβολής (ήταν νά γίνει τό περασμένο Μάιο) πανελλήνιο πρωτάθλημα καί όι συμμετοχές στό ατομικό νά φτάνουν τούς 84 ξιφομάχος.

Οι Στέλιος Φουστανακης Νικόλας Χατζηγεωργίου καί Γιάννης Γρηγοριάδης συνοδευόμενοι από τήν προπονήτρια τού συλλόγου κα Ξαγοραρακη Φανή ταξίδεψαν με όλα τά απαραίτητα μέτρα καί συμμετείχαν σε μία εξαντλητική (λόγω covid-19) διοργάνωση.

Οι θέσεις που κατέλαβαν οι μεσσαριτες ξιφομάχοι ήταν
Φουστανακης Στέλιος. 9ος
Χατζηγεωργίου Νίκος. 11ος
Γρηγοριάδης Γιάννης. 12ος

Πρωταθλητής Ελλάδος στέφθηκε ο Αβραμίδης Θοδωρής τού Μεγα Αλέξανδρου Κορδελιού καί πρωταθλήτρια ομάδα ο ΟΞΙ ΦΛΏΡΙΝΑΣ.

Πολλά συγχαρητήρια σέ όλη την αποστολή πού έκανε ένα ταξίδι με πολύ άγχος καί αρκετή ταλαιπωρία.