Connect with us

Γεια, τι ψάχνεις;

Themata

«Έσπασε» το αήττητο ο Κόρακα/ΑΟΠ – 5-0 από τον Ελλάνιο

Με βαριά ήττα στο φινάλε του πρωταθλήματος, «έσπασε» το αήττητο των «11» αγωνιστικών του Κόρακα/ΑΟΠ, καθώς  έχασε με σκορ 5-0 από τον Ελλάνιο Δαίδαλο, τερματίζοντας έτσι στην 6η θέση σε αντίθεση με τον αντίπαλό του που κατέλαβε την 4η.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά την αναμέτρηση, καθώς κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 14ο δευτερόλεπτο, με τον Μανιαδάκη να σημειώνει με σουτ από πλάγια αριστερά το 1-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52′, μετά από πάσα του Μαυρομάτη ο Μπρίνταλος πέτυχε το 2-0, για να έρθει στο 57′ ο Μαρτσέλο να κάνει το 3-0.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Φαρσαράκης «έγραψε» το 4-0, για να έρθει στο 90΄ ο Γριβάκης με σουτ να διαμορφώσει το τελικό 5-0.

Ελλάνιος: Σπάχο, Κάββαλος, Κανταρτζής, Κουντουράκης, Μπρίνταλος, Μανιαδάκης, Μαυρομάτης, Γριβάκης, Μαρσέλο, Κόκκινος (65′ Φαρσαράκης), Ξενικάκης

Κόρακας/AOΠ: Αλεβιζάκης, Κουτσάκης, Μπιμπάκης, Μανδελενάκης, Κουριδάκης (50′ Νικολακάκης), Τσικνάκης, Πετράκης Ν., Πετράκης Δ., Πατεράκης (57′ Σπυριδάκης), Ρινακάκης Κ. (70′ Καδιανάκης), Ρινακάκης Ι.